9. klašu izlaidums „Tu esi vasarā!”

Šī gada 22. jūnijā izlaidumu svinēja  divas devītās klases – 29 stalti puiši un 11 daiļas meitenes – kopā 40 lieliski jaunieši un viņu audzinātāji Eva Zučika-Kuzņecova un Kirils Logins.

Ģimnāzijas direktore Kristīne Lele aicināja zālē ienest Latvijas Valsts karogu un Balvu Valsts ģimnāzijas karogu. Tas bija uzticēts diviem zēniem un divām meitenēm, kuriem ir visaugstākie mācību sasniegumi devīto klašu grupā. Šogad karogus ienesa Patrīcija Ivanova, Elīza Briede, Eduards Mērnieks un Toms Silinieks. Direktore svētku uzrunā pateicās pedagogiem, skolas darbiniekiem un vecākiem par ieguldīto darbu jauniešu izglītošanā un audzināšanā, kā arī jauniešiem vēlēja būt drosmīgiem, turpināt sekot saviem sapņiem un nekad nepārstāt pilnveidoties un mācīties.

Bijām patiesi pagodināti, ka šajā dienā kopā ar mums bija Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. Pateicamies par iedvesmojošo uzrunu un iedrošinājuma vārdiem!

Izlaidumā direktore pasniedza Zelta liecību par augstiem mācību sasniegumiem 9.b klases skolniecei Patrīcijai Ivanovai,  kā arī  pateicību par iniciatīvu, radošumu, sabiedrisko aktivitāti un skolas tēla popularizēšanu 9.a klasē – Guntrai Gibalai,  9.b klasē – Elizabetei Lesniecei, Sabīnei Ločmanei, Elizabetei Lucenko, Patrīsijai Mariņinai, Kristiānam Ūselim. Pateicību par skolas vārda popularizēšanu un aktīvu līdzdalību sporta pasākumos 9.a klasē saņēma Nauris Semjonovs, Milēna Berjozova, 9.b klasē – Renāts Vilipsons, Rinolds Baikovs, Annika Kupča un Toms Silinieks.

Izlaidumā ar skanīgiem muzikāliem sveicieniem klātesošos iepriecināja  mūsu pagājušā gada devītās klases absolvente Angelīna Krivošejeva.

Sirsnīgus un mīļus vārdus saviem bērniem, audzinātājiem un skolai vecāku vārdā teica  Braena vecmamma Mārīte Usāne un Rinolda mamma Gunta Grāmatiņa.

Izlaiduma vadītāju lomā iejutās Izglītojamo pašpārvaldes jaunieši Armands Trubņiks un Madara Gržibovska.

Lai jauniešiem veicas turpmākajās dzīves gaitās, lai pietiek uzņēmības un neatlaidības sasniegt iecerētos mērķus!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgti9. klašu izlaidums „Tu esi vasarā!”

Vecāku tikšanās

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiVecāku tikšanās

Uzņemšana 10. klasēs

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiUzņemšana 10. klasēs

Līksmus Līgo svētkus!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiLīksmus Līgo svētkus!

Divpadsmito klašu izlaidums „Nekas jau nebeidzas…”

Šī gada 15. jūnijā skolas sporta zālē pulcējās skolotāji, vecāki, radi un draugi, lai  svinētu izlaidumu četrdesmit vienam divpadsmitās klases absolventam. Zālē svinīgi tika sagaidīta skolas direktore Kristīne Lele, audzinātājas Ludmila Uglovska, Mudīte Stepanova un Ārita Andrejeva un ģimnāzijas skaistie absolventi.

Kopīgi dziedājām Latvijas Valsts himnu un skolas direktore K.Lele savā uzrunā sveica absolventus ar vispārējās vidējās izglītības iegūšanu un akcentēja to, ka jauniešos ir spēks un zināšanas, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus. Direktore aicināja 12.klašu beidzējus izmantot katru iespēju, lai attīstītu savas prasmes, iegūtu jaunas zināšanas un veidotu savas dzīves panākumu ceļu, kā arī rosināja neaizmirst savas saknes un savu skolu, kur jaunieši būs vienmēr gaidīti.

Priecājamies, ka šajā dienā kopā ar mums bija Balvu novada pašvaldības Domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. Priekšsēdētājs savā uzrunā pateicās skolotājiem un vecākiem par ieguldījumu jauniešu izaugsmē. Viņš klātesošos uzrunāja ar stāstu, kurā atklājās vecāku nebeidzamās rūpes un mīlestība. Jauniešiem priekšsēdētājs bija sagatavojis lielisku dāvanu – bezmaksas ieeju uz absolventu balli. S. Maksimovs pasniedza Latgales plānošanas reģiona pateicības rakstu 12.c  klases skolniecei Kristai Arulei par labām un teicamām sekmēm mācībās un aktīvu dalību skolas un novada sabiedriskajā dzīvē.

Direktore Kristīne Lele pasniedzas atzinības un pateicības jauniešiem, kuri skolas gados ir izcēlušies ar īpašu centību un mērķtiecību.  Latvijas Loto simtgades stipendiju 750 eiro vērtībā  saņēma Laura Jeromāne (12.b). Zelta liecības saņēma Līna Ivanova (12. a), Laura Kopāne (12. a) , Endijs Smirnovs (12.b) un  Krista Arule (12.c). Sudraba liecību saņēma Aiva Melne (12. a). Pateicību par iniciatīvu, radošumu, sabiedrisko aktivitāti un skolas tēla popularizēšanu pasniedza Laurai Jeromānei (12.b), Laurai Kopānei (12.a), Meģijai Smirnovai (12.b), Ričardam Supem (12.b), Ralfam Žogotam (12.b), Līvai Klimovičai (12.c), Ketijai Melnei (12.c). Pateicību par skolas vārda popularizēšanu un aktīvu līdzdalību sporta pasākumos saņēma Evelīna Pipcāne (12.b). Pateicību par iniciatīvu, radošumu, sabiedrisko un sportisko aktivitāti un skolas tēla popularizēšanu pasniedza Aivai Melnei (12.a),  Kristai Arulei (12.c), Viktorijai Āboliņai (12.c) un  Arvim Začam (12.c).

Izlaidums bija piepildīts ar pateicības vārdiem, ko teica absolventi, direktore, audzinātājas un vecāki. Izskanēja daudz vēlējumu un iedrošinājuma vārdu. Ceram, ka tie iedvesmos absolventus pārliecinošiem soļiem doties pretī savai nākotnei. Mēs no sirds ceram, ka ģimnāzijā gūtās zināšanas un nostiprinātās vērtības palīdzēs jauniešiem sasniegt izvirzītos mērķus.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiDivpadsmito klašu izlaidums „Nekas jau nebeidzas…”

Ģimnāzijas skolotāju un darbinieku atpūtas brauciens

Ikgadējā tradīcija – „uzasināt zāģi” jeb kolektīvam kopīgi atpūsties un iepazīt kādu skaistu Latvijas nostūrīti – tika realizēta arī šī mācību gada izskaņā. Jūnija sākumā ģimnāzijas saime devās iepazīt Limbažu pusi. 

Pa ceļam piestājām Valmierā, lai iegrimtu „Neonijas” teiksmainajā pasaulē, apmeklējām Limbažu muzeju, Sudraba muzeju un Ugunsdzēsēju depo. Paciemojāmies Tūjā – Kiršteinu ainavu dārzā un baudījām atpūtas mirkļus pie jūras. Apciemojām Katvaru liepas un baudījām dabas mieru un burvību pie Katvaru ezera. Brauciens  bija patiesi relaksējošs un patīkamiem mirkļiem pārbagāts. 

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiĢimnāzijas skolotāju un darbinieku atpūtas brauciens

“Tu esi vasarā!”

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgti“Tu esi vasarā!”

Jaunieši prezentē kursa darbus

21.maijā Balvu Valsts ģimnāzijā 12.klašu skolēni prezentēja mācību  kursa “Kultūra un māksla I” noslēguma darbus kultūrā un mākslā (vizuālā māksla un mūzika).

 Mācību gada sākumā skolotāja Indra uzrunāja savus audzēkņus veidot radošos darbus savai skolai – “atdzīvinot” gaiteņu solus. Jaunieši  ar prieku atsaucās un sāka  meklēt iedvesmas avotus. Tika nolemts veidot solus kā mācību materiālu, izmantojot modernisma stilus, renesanses populārāko autoru darbu motīvus, sengrieķu trauku formas un tekstūru veidus. Darbs bija ilgs un darbietilpīgs – skicēšana, pamatzīmējuma ”uznešana” uz sola, darbošanās ar eļļas krāsām, kas daudziem bija jauna pieredze. Radošā darbība jauniešus ļoti aizrāva, tika strādāts gan pēc stundām, gan vakaros. Jaunieši arī veidoja izpēti un prezentācijas par savu izvēlēto tēmu. Rezultāts ir lielisks – tagad skolas gaitenis uzmirdzēs jaunās krāsās un atgādinās skolēniem par mākslas daudzveidību. Paldies jauniešiem par darbu!

Mūzikas grupas skolēni veidoja pētījumus par dažādām mūzikas jomām – baroku, Dziesmu svētkiem, džezroku, latviešu komponistiem. Prezetācijās varēja noklausīties darbu fragmentus . Noslēgumā mūziķu grupa visiem veltīja muzikālu priekšnesumu.

Paldies skolotājām Indrai un Karīnai par jauniešu iedvesmošanu un konsultēšanu!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiJaunieši prezentē kursa darbus

“Nekas jau nebeidzas”

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgti“Nekas jau nebeidzas”

Pateicības pasākums „Svētki gudrībai”

Šī gada 31. maija vakarā ģimnāzijas aktu zālē pulcējās skolotāji, tehniskie darbinieki, mecenāti,  čaklākie skolēni un viņu vecāki, kā arī folkloras kopa „Upīte”, lai kopā svinētu svētkus gudrībai.

Direktore Kristīne Lele savā uzrunā akcentēja maija mēneša pēdējo dienu, kas ir ļoti nozīmīga skolas dzīvē. Tas ir laiks, kad skolēni bezrūpīgi ver ciet skolas durvis un iesoļo pelnītajā vasaras brīvlaikā, izņēmums ir 9. un 12. klašu izglītojamie, kuri turpina kārtot centralizētos eksāmenus. Kā zinām, tieši maija mēneša pēdējā diena, ir tradīcija, kad pulcējamies vienkopus, lai teiktu pateicības vārdus ikvienam no klātesošajiem. Direktore novēlēja, lai godam pelnītie paldies vārdi paceļ mūs spārnos un iedvesmo jauniem izaicinājumiem!

Pateicības par augstiem  sasniegumiem mācību darbā un mācību priekšmetu olimpiādēs saņēma divdesmit četri 7. un 8. klašu skolēni, divdesmit 9. un 10. klašu skolēni un deviņpadsmit 11. un 12. klašu skolēni. Pateicības raksti par iedrošinājumu un atbalstu bērna individuālajā izaugsmē tika pasniegti šo skolēnu vecākiem.

Šinī mācību gadā konkursu „Gada klase”  nomainīja ģimnāzijas nominācija „Gada skolēns 2024”.  16 jaunieši, pa vienam no katras klases, kuri ir bijuši centīgi gan mācībās, gan olimpiādēs, gan izrādījuši iniciatīvu un kuri mācību priekšmetu skolotāju un klases audzinātāja vērtējumā ieguva augstāko punktu skaitu, saņēma piemiņas balvu. Viņu foto nākamā mācību gada garumā rotās sienu pie ģimnāzijas goda stendiem.

Tie ir:  

  • 7.a klasē – Elīza Anča;
  • 7.b klasē – Tīna Trupovniece;
  • 7.c klasē – Artjoms Kovšovs;
  • 8.a klasē –Nadīna Strupka;
  • 8.b klasē – Sanija Āboliņa;
  • 8.c klasē – Madara Gržibovska;
  • 9.a klasē – Guntra Gibala;
  • 9.b klasē – Patrīcija Ivanova;
  • 10.a klasē – Matvejs Valujevs;
  • 10.b klasē – Jānis Jermacāns;
  • 10.c klasē – Rojs Kravalis;
  • 11.a klasē – Artjoms Šaicāns;
  • 11.b klasē – Sindija Raibekaze;
  • 12.a klasē – Aiva Melne;
  • 12.b klasē – Laura Jeromāne;
  • 12.c klasē – Viktorija Āboliņa.

Savukārt Lāzertaga aktivitātes varēs apmeklēt divas klases ar visaugstāko vidējo vērtējumu – proģimnāzijas posmā tā bija 7.a klase, bet ģimnāzijas posmā – 12.a klase. Paldies Āboliņu ģimenei par lielisko dāvanu čaklākajām klasēm!

Mecenātu stipendijas šajā mācību gadā saņēma deviņi skolēni.  Līga un Artis Ušacki pasniedza stipendiju 7.a klases skolniecei Sintijai Cepurniecei, Edgars Kaļva – 7.a klases skolniecei Elīzai Ančai, Ilgonis Punculs – 8.a klases skolniecei Patrīcijai Ķirsonei, Sandra Kindzule – 8.c klases skolniecei Madarai Gržibovskai, Tālis Korlašs – 10.a klases skolniekam Matvejam Valujevam, Solvita un Aivars Avotiņi – 12.a klases skolniecei Laurai Kopānei, Andrejs Kindzulis – 12. a klases skolniecei Līnai Ivanovai, Pēteris Voicišs – 12.b klases skolniekam Endijam Smirnovam, Dzidra Sērmūkša – 12.c klases skolniecei Kristai Arulei.

Direktore K. Lele pateicībā par atbalstu mecenātiem pasniedza ģimnāzijas pateicības zīmi, bet jaunieši mecenātiem dāvāja  baltmaizes kukulīti ar simbolisku nozīmi – melns darbs, balta maize.

Balvu Valsts ģimnāzijas vadības grupas balvu šogad saņēma Elīza Anča. Viņai liecībā ir tikai 10 balles visos mācību priekšmetos. 

Direktores pateicības vārdus un klātesošo skaļus aplausus un ovācijas baudīja gan mūsu lieliskie skolotāji un tehniskie darbinieki, gan vadības komanda un atbalsta personāls.

Ģimnāzijas saime pateicās skolas direktorei par darbu un dāvāja baltās maizītes klaipu un pateicības puķi ar 839 pateicības ziediņiem.

Pasākumu vadīja Izglītojamo pašpārvaldes jaunieši Nadīna Līva Logina un Rojs Kravalis, bet Gudrības un Svētku prieka tēlos iejutās Līgas Morozas-Ušackas deju studijas “Terpsihora” dejotāji Sabīne Ločmane un Leo Eliass Morozs.

Īpaši priekpilnu un latvisku noskaņu radīja folkloras kopas “Upīte” lustīgie priekšnesumi, sadziedāšanās ar  publiku un jestrās melodijas,  suminot labākos skolēnus un viņu vecākus.

Pasākuma noslēgumā direktore atzina, ka šajā dienā izbaudījām melnā darba baltos augļus un kopā nosvinējām skaistus  svētkus gudrībai. Katrs šāds mirklis veido mūs cildenākus, stiprākus un motivētākus neapstāties pie sasniegtā, bet drošiem soļiem doties pretī jaunām virsotnēm.

Uz tikšanos nākamajā mācību gadā!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiPateicības pasākums „Svētki gudrībai”