Uzņēmējdarbības skolas  aktivitāte

Šī gada 20. septembrī Balvu Valsts ģimnāzijas skolēni piedalījās Biznesa augstskolas „Turība” organizētajā Uzņēmējdarbības skolas atklāšanas pasākumā, kas uzsāka savu desmito sezonu, šogad kopā pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu – 861 skolēnu no 44 dažādām skolām visā Latvijā.

Šogad Uzņēmējdarbības skolas dalībnieki pārstāvēja visus Latvijas reģionus no Latgales līdz Kurzemei. Šī ir lieliska iespēja skolu jauniešiem attīstīt ne tikai uzņēmējdarbības un inovāciju radīšanas prasmes, bet arī komunikāciju un sadarbību, uzlabot savas līderības un komandas darba spējas. Piedalīšanās Uzņēmējdarbības skolā palīdzēs skolēniem labāk apzināties savas nākotnes karjeras ceļa izvēles un dos iespēju mācīties veidot vērtīgus kontaktus ar līdzīgi domājošiem jauniešiem. Uzņēmējdarbības skolas atklāšanas pasākumā jaunās sezonas dalībniekiem bija iespēja noklausīties iedvesmojošo AS „Pasažieru vilciens” Kompetenču centra vadītāja un Biznesa augstskolas „Turība” lektora Kaspara Bernāna lekciju, kā arī darboties pie biznesa idejas radīšanas. Biznesa idejas vērtēja Biznesa augstskolas „Turība” izveidotā komisija. Turpmāk nodarbības notiks vienreiz mēnesī attālināti tiešsaistes platformā WebEx. Tās būs piepildītas ar aktuālākajām uzņēmējdarbības tendencēm, noderīgiem rīkiem un prasmēm, kā arī jauniešiem būs iespēja klausīties stāstus no sabiedrībā pazīstamiem uzņēmējiem un personībām, lai palīdzētu attīstīt prasmes un īpašības, kas nepieciešamas ikvienam uzņēmējam. Pēc katras lekcijas jauniešiem būs jāveic mājasdarbs, bet noslēguma nodarbībā, kas notiks nākamā gada 25. aprīlī, skolēniem būs jāpielieto nodarbībās gūtās zināšanas, iesaistoties dažādās aktivitātēs, darbnīcās un kārtojot noslēguma testu.

Uzņēmējdarbības skolas mērķis ir veicināt vidusskolēnos interesi un izpratni gan par uzņēmējdarbību kopumā, gan par šīs nozares saistītām tēmām – finanšu pratība, mediju pratība, uzņēmuma un personīgā zīmola veidošana, mārketinga triki, konfliktu risināšana, ilgtspējība, sociālo mediju tendences. Tādējādi vidusskolēniem tiek piedāvāta kompetencēs balstīta izglītība, attīstītas starpnozaru prasmes, jaunieši iegūst, tā dēvētās, mīkstās prasmes  jeb soft skills, kas palīdzēs viņiem veidoties kā personībai.

Šis ieraksts tika publicēts Nekategorizēts. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.