Ģimnāzijā norisinājās mācības skolu direktoriem līderības attīstības programmā „3+3+3”

No šī gada 27.marta līdz 28.martam nodibinājuma „Iespējamā misija” īstenotās līderības attīstības programmas „3+3+3” ietvaros tika aizvadītas divu dienu mācības, kas 27.martā notika Latgales, bet 28.martā – Vidzemes pusē.

27.martā pirmsskolu vadītāji un skolu direktori no visas Latvijas tika uzņemti Balvu Valsts ģimnāzijā, vienkopus pulcinot viesus no Ventspils, Liepājas, Nīcas, Vārmes, Olaines, Jelgavas, Zaļeniekiem, Cēsīm, Dikļiem, Palsmanes, Kaunatas, Dagdas un Alūksnes. Programmas dalībnieki pirms mācību norises, tika aicināti saklausīt ģimnāzijas kora muzikālo skanējumu un vērot tautu deju kolektīva raito deju soli.

Apmācību dienā 15 skolu direktori lektores Ingas Šadurskas vadībā padziļināja zināšanas par organizācijas un darbinieku individuālajiem mērķiem, indivīda lomu organizācijas kultūras darbībā, kā arī par stratēģisko plānošanu.

Mācību noslēgumā direktori iepazina ģimnāziju, ielūkojoties izglītojamo pašpārvaldes telpā, aprīkotajās mācību telpās, skolotāju istabā un darbinieku kabinetos. Ciemiņi iepazina skolas vēsturisko mantojumu – apskatīja absolventu un represēto istabas, ar interesi vēroja ekspozīciju par bijušajiem ģimnāzijas koriem un tautu deju kolektīviem, ko dziesmu un deju svētku gadā izveidojusi muzejpedagoģe Irēna Šaicāne.

Pēc viesošanās ģimnāzijā skolu direktori turpināja Balvu pilsētas apskati, viesojoties Balvu novada muzejā un Balvu muižā. Balvu novada muzejā tika gūts ieskats pastāvīgajās ekspozīcijās un piedzīvots mākslas estētiskais baudījums, vērojot gleznotājas Agitas Zemītes un tēlnieka Aigara Zemīša kopizstādi. Savukārt Balvu muižā  – pirmajā ģimnāzijas mācību ēkā, tika izstaigātas gan renovētās telpas, gan izjusta spēcīgā akustika, kas piemīt vēl neatjaunotajai koncertzālei.

Uzziņai

Programmas mērķis ir attīstīt līderības un skolvadības prasmes un veicināt ilgtspējīgu iniciatīvu ieviešanu izglītības iestādēs. Programmas pirmajā posmā ar kuratora palīdzību tiek pārskatīta un izvērtēta vadītāja pieredze un profesionālais sniegums 7 kompetenču jomās un veikts Emocionālās inteliģences (EI) 360° novērtējums, definējot vadītāja stiprās puses, profesionālās vajadzības un attīstības virzienus. Otrajā posmā tiek izstrādāti attīstības soļi skolvadības sistēmu uzlabošanai. Savukārt trešajā posmā dalībnieki ir radījuši vai ieviesuši sistēmas, kas veicina skolēnu izaugsmi, un saņēmuši atkārtotu EI 360° novērtējumu, lai novērtētu izaugsmi un noteiktu turpmākos attīstības virzienus.

Avots: Iespējamā misija

Šis ieraksts tika publicēts Nekategorizēts. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.