“Jauno mediķu skola” – iedvesmojošas nodarbības sadarbībā ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledžu.

2024./2025. mācību gada 1.semestrī vides zinātnes un medicīnas izglītības programmas izglītojamajiem vidusskolas posmā bija iespēja apmeklēt „Jauno mediķu skola” nodarbības, kas bija ne tikai izglītojošas, bet arī ļoti aizraujošas. Medicīnas koledžas lektori, savas jomas profesionāļi, dalījās ar savām zināšanām un pieredzi, attīstot izglītojamo talantus un spējas, veicinot izglītojamo izaugsmi, kā arī ļaujot iepazīt dažādas veselības aprūpes nozares profesijas, saprast, kas nepieciešams, lai kļūtu par kvalificētu speciālistu.

Pirmajā nodarbībā 17.oktobrī lektora, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārsta palīga Artūra Lubāna un studiju programmas „Ārstniecība” 3.kursa studentes Madaras Liepiņas vadībā jaunieši iepazina ārsta palīga profesiju un darba iespējas, praktiski apguva pirmās palīdzības sniegšanu dažādās dzīvībai un veselībai kritiskās situācijās, kā arī vēroja medicīnisko aprīkojumu darbībā. Otrajā dienas daļā lektores, LSMA valdes locekles, sertificētas masieres Marijas Livčānes-Radzevičas un lektores, sertificētas skaistumkopšanas speciālistes (kosmetoloģijā) Ritas Velikas vadībā tika iepazīta masiera un skaistumkopšanas speciālista profesija, kas ir ļoti nozīmīga cilvēku veselības uzlabošanai, saglabāšanai un labsajūtai.

Nākošajā nodarbībā 4.novembrī studiju programmas „Radiologa asistents” absolvente, radiogrāfers Ieva Boļšakova un studiju programmas „Radiologa asistents” absolvente, radiogrāfers Karīna Kavune iepazīstināja ar radiologa asistenta profesiju un nozīmīgumu diagnostikā, uzverot prasmi iegūt kvalitatīvu radioloģisko attēlu, pārvaldīt tehnoloģijas un sadarboties ar ārstiem. Savukārt par podologa profesiju pastāstīja lektore, sertificēts podologs Inita Āne, akcentējot pēdu, ķermeņa balsta, veselības sakarību ar cilvēka dzīves kvalitāti.

Noslēdzošajā nodarbībā 28.novembrī izglītojamie uzzināja par ergonomijas nozīmi veselības aprūpē. Lektore, studiju virziena „Sociālā labklājība” vadītāja Ina Vīksniņa aktualizēja ergonomijas būtiskumu gan medicīnā (mediķiem, veselības speciālistiem), gan ikdienā, pārvietojot smagumus, kā arī iepazīstināja ar dažādu grafiski informatīvo attēlu nozīmi. Izglītojamajiem bija iespēja iejusties cilvēku ar redzes traucējumiem lomā, pielaikojot speciālas brilles un mēģinot veikt konkrētas darbības, atpazīt lietas, tās neredzot.  Lektore, studiju programmas „Biomedicīnas laborants” vadītāja Rūta Melbārde-Vāvere, iepazīstināja ar biomedicīnas laboranta profesiju, dodot iespēju veikt praktiskus uzdevumus, pētīt dažādus paraugus mikroskopos un pat noteikt cukura daudzumu asinīs. Nodarbībās atbalstu sniedza lektors, vecākais datortīkla uzturēšanas administrators Jānis Oliņš.

Visās nodarbībās tika likts uzsvars uz augstām komunikācijas prasmēm un empātiju. Nodarbības caurvija patiesa ieinteresētība, sirsnība un lektoru prasme dalīties ar savu sabiedrībai ļoti nozīmīgā darba pieredzi. Paldies lektoriem!

Sirsnīgs paldies Latvijas Universitātes P.Stradiņa Medicīnas koledžas direktorei Ivetai Strodei un sabiedrisko attiecību speciālistei Agnesei Grasei par atsaucību un veiksmīgu sadarbību, īstenojot nodarbības ģimnāzijā!

Šis ieraksts tika publicēts Nekategorizēts. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.