Nakts minifutbola turnīrs

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiNakts minifutbola turnīrs

“Zināšanās ir spēks”

Laikā no 19.-21. septembrim notika Balvu Valsts ģimnāzijas skolēnu pašpārvaldes realizētā projekta “”Kontakts” Balvu novadā” trešā aktivitāte “Zināšanās ir spēks”. Tās mērķis bija padziļināt 7. klašu skolēnu zināšanas līdzdalības un iekļaušanas jautājumos. Katra klase tikās ar neformālās izglītības apmācību vadītāju Sergeju Andrejevu un pašpārvaldes jauniešiem un izpildīja uzdevumus, kas veicināja izpratni par līdzdalības un iekļaušanas nozīmi klasē, skolā, sabiedrībā.

Paldies Sergejam Andrejevam par vērtīgajām nodarbībām!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgti“Zināšanās ir spēks”

Šogad skolotāja Daiga Kante svinēja skaistas dzīves jubileju.

Tu esi, lai dotu,

Tu esi, lai ņemtu.

Pa reizei liegtu,

Pa reizei sniegtu.

Tu esi, lai dzīvi

Uzskaitītu kā rotu,

Kuru nekad

Neizniekotu.

        /V. Kokle-Līviņa/

Skolotāja Daiga!

 Lai Tev pieder visskaistākais sapnis un rīts, ko neaizmirst domu pagalvī likt! Un ar viņu kā krāšņāko ziedu dienu pārsteigt un līdzi tai tikt!

Sirsnīgi sveicam skaistajā dzīves jubilejā!

BVĢ kolektīvs

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiŠogad skolotāja Daiga Kante svinēja skaistas dzīves jubileju.

Šogad skolotāja Gaida Fengāne svinēja skaistas dzīves jubileju.

Lai sirdī vienmēr

Kāds zieds skaisti zied…

Vienalga – ziemas baltumā,

Vai vasaras krāšņumā,

Bet lai zied…

Pie ziedošas dvēseles

Skumjas nepiestāj,

Vien patiess prieks

Un mīlestība to klāj.

          /B.Debeļska/

Laime ir individuāls dvēseles stāvoklis. Tai nav universālas receptes, tādēļ vēlam Tev rast  pašai savu prieka un harmonijas avotu!

Sirsnīgi sveicam skaistajā dzīves jubilejā!

BVĢ saime

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiŠogad skolotāja Gaida Fengāne svinēja skaistas dzīves jubileju.

“Kas ir pašpārvalde?”

13. septembrī notika pirmā šī gada pašpārvaldes sapulce. Ievadā mēs skatījāmies video stāstu “Kas ir pašpārvalde?” un noskaidrojām pašpārvaldes galvenās funkcijas un uzdevumus. Sekoja iepazīšanās ar jaunajiem dalībniekiem un tika spēlētas saliedējošas spēles. Pēc jautrā ievada iepazināmies ar ministriju uzdevumiem un izvēlējāmies ministrijas, kurās vēlamies darboties, lai pilnveidotu talantus un attīstītu savus individuālos mērķus.

Katrai ministrijai tika ievēlēts līderis jeb ministrs, kas koordinēs un vadīs ministrijas darbu.

Pašpārvaldes kodolu veidos Skolēnu pašpārvaldes prezidente Laura Jeromāne, viceprezidente Guntra Gibala, sporta un saimniecības ministrs Deivids Šalajevs, Eko ministre Sindija Raibekaze, Informācijas ministre Sindija Saide, kultūras ministre Guntra Gibala un mūzikas ministrs Artūrs Pušpurs.

Skolēnu viedokli skolas padomē pārstāvēs Laura Jeromāne, Guntra Gibala un Sindija Raibekaze.

Lai izdodas kopā realizēt interesantas idejas!

Publicēts iekš Nekategorizēts, Pašpārvalde | Komentāri ir izslēgti“Kas ir pašpārvalde?”

Zināšanās ir spēks!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiZināšanās ir spēks!

Tikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības.

15. septembris- diena, kad katrā kājā uzvilkām atšķirīgu apavu, simboliski paužot sapratni un pieņemšanu cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem, kā arī bez vecaku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem.

Katrs no mums ir unikāls. Tikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības. Izprotot un pieņemot, mēs veidojam sabiedrību iekļaujošāku un dzīvi labāku.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiTikai iekāpjot otra kurpēs, spējam saskatīt mūsu līdzības.

Lepojamies!

13. septembrī norisinājās Balvu novada skolēnu kausa izcīņa pludmales volejbolā.

Balvu Valsts ģimnāzijas jaunieši kopvērtējumā izcīnīja:

C grupa – 1. vietu;

B grupa – 1. vietu;

A grupa- 3. vietu.

Paldies par ieguldīto darbu jauniešiem un skolotājam Valteram Duļevskim!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiLepojamies!

Valsts prezidents darba vizītē apmeklē Balvu Valsts ģimnāziju

Šī gada 12.septembrī darba vizītes laikā Balvu novadā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs viesojās arī Balvu Valsts ģimnāzijā. Skolas vēsturē šī ir pirmā reize, kad kāds no Valsts prezidentiem viesojies ģimnāzijā.

Skolas direktore Kristīne Lele, uzrunājot klātesošos, izteica pagodinājumu un pateicās Valsts prezidentam par izrādīto iniciatīvu skolas apmeklēšanā, uzsverot šī notikuma vēsturisko nozīmīgumu.

Valsts prezidents E.Rinkēvičs guva ieskatu ģimnāzijas mācību procesa norisē, piedaloties matemātikas, bioloģijas, vēstures un sociālo zinātņu mācību stundās, kā arī tikās ar 9. līdz 12.klašu skolēniem, atbildot uz jauniešu interesējošiem jautājumiem.

Vizītes noslēgumā izskanēja paldies vārdi par būšanu kopā ar Balvu Valsts ģimnāzijas saimi un dalīšanos pieredzē, kā arī direktore dāvināja E.Rinkēviča kungam skolas gudrības simbolu – pūcīti, bet ceļamaizei no skolas kolektīva – siera ritulīti, gaismas un saules simbolu, un rudzu maizīti – spēka avotu.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiValsts prezidents darba vizītē apmeklē Balvu Valsts ģimnāziju

““Kontakts” Balvu novadā”

6. septembrī Balvu Valsts ģimnāzijā tika īstenota projekta ““Kontakts” Balvu novadā” pirmā un otrā aktivitāte.

Projekta mērķis ir palīdzēt septīto klašu skolēniem iejusties jaunajā skolā, veicināt piederību ģimnāzijai un klases kolektīvam.

Pirmajā aktivitātē “Pastāsti, kā tev iet?!” tika noskaidrotas skolēnu emocijas un sajūtas, dodoties uz jaunu skolu. Pieturu vadīja skolēnu pašpārvaldes dalībnieces Alīna un Nadīna.

Kopā tika spēlēta spēle “Mainās vietām, kurš….” Tika rosināta saruna, kurā jaunieši stāstīja par emocijām, dalījās pieredzē par savām izjūtām, uzsākot mācības Balvu Valsts ģimnāzijā. Jaunieši tika aicināti izkrāsot savu “Emociju picu”, ko izveidoja pašpārvaldes dalībniece Sindija. Apkopojot piecdesmit viena septītklasnieka “Emociju picas”, tika noskaidrots, ka, uzsākot mācības jaunajā skolā, 38 skolēni jutās satraukti, 37 jutās nobijušies, 37 bija noraizējušies, 34 jutās saspringti, 32 jutās stresaini , 25 jutās laimīgi, 18 jutās neziņā, 17 jaunieši jutās priecīgi, 16 jutās pieņemti, 12 jutās piesardzīgi, bet 10 jaunieši jutās apmierināti. Priecājamies, ka septītklasnieki nekautrējās atklāt savas emocijas, un varam secināt, ka ļoti nepieciešams palīdzēt viņiem iejusties jaunajā skolā un pilnveidot zināšanas par savu emocionālo labbūtību.

Otrajā aktivitātē “Iečeko ģimnāziju!” tika piedāvātas divas pieturas “Iepazīsti pašpārvaldi!” un “Interaktīva skolas iepazīšana”, kā arī kopīgs sadraudzības un atpūtas pasākums skolas aktu zālē.

Pieturā “Iepazīsti pašpārvaldi!” septītklasnieki ar Kahoot spēles palīdzību iepazina skolēnu pašpārvaldes darbu . Skolēnu pašpārvaldes prezidente Laura un pašpārvaldes dalībnieces Aiva un Līva aicināja septīto klašu skolēnus piedalīties ideju ģenerēšanas darbnīcā “Uzdrīksties sapņot!”, kurā ar spēles metodi septītklasnieki radīja idejas un piedāvāja savus priekšlikumus skolas dzīves uzlabošanai, rezultātā tapa ideju saraksts, ko jaunieši vēlētos ieviest vai realizēt ģimnāzijā.

Bet aktivitātē “Interektīva skolas iepazīšana” pašpārvaldes jaunieši Guntra un Arvis vadīja ekskursiju skolā ar uzdevumiem, kas veicināja telpu atrašanās vietu apguvi. 7. klases skolēni ieguva zināšanas par savas jaunās skolas izkārtojumu, pilnveidoja prasmi orientēties skolas telpās un noskaidroja, kur vērsties pēc atbalsta dažādos jautājumos.

Dienas izskaņā ģimnāzijas aktu zālē tika rīkots sadraudzības un saliedēšanās pasākums 7. klašu skolēniem un skolēnu pašpārvaldei. Jaunie septītklasnieki tika svinīgi sagaidīti un aicināti pie saklātiem galdiņiem. Skolas direktore Kristīne Lele sveica klātesošos un vēlēja, lai pašpārvaldes projekta aktivitātes ļauj jaunajiem ģimnāzistiem justies īpaši gaidītiem skolā.

Vakara gaitā tika spēlētas saliedējošas spēles, nodots septītklasnieka zvērests, jautri dejots diskotēkā. Sadraudzības pasākuma mērķis iepazīt un sadraudzēties ar pašpārvaldes jauniešiem, saviem klases biedriem un paralēlklašu skolēniem, mācīties iekļauties dažādos kolektīvos un kļūt saliedētākiem, veicināt piederības sajūtu savai klasei un skolai tika sasniegts.

Vakaru vadīja Guntra, dejas soļus mācīja Aiva, dīdžeji bija Deivids, Artūrs, Armands un Ričards, zvērestu sagatavoja Madara un Keita, telpas mājīgi iekārtoja Megija, Keita, Madara, Ritvars, Leo Eliass, Ričards, Līva, Artūrs, Deivids, Armands un Arvis. Fotografēja un filmēja Sindija, Sanija un Laura, afišu veidoja Sindija.

Pašpārvaldes dalībniekiem šī bija lieliska pieredze pašiem organizēt un vadīt dažādas aktivitātes, iejusties dīdžeju lomā un rūpēties , lai visi justos labi.

Mums šķiet, ka izdevās ļoti labi, jo veidotajās aktivitātēs septītklasnieki iesaistījās ar interesi, bet organizatoriem bija gandarījuma sajūta par paveikto. Esam iedvesmas pilni organizēt nākamās projekta aktivitātes.

Rakstu sagatavoja skolēnu pašpārvaldes dalībniece Sanija Skalova

Publicēts iekš Projektu aktualitātes | Komentāri ir izslēgti““Kontakts” Balvu novadā”