Tikšanās  “Sarunas pēc plkst.13.00…” turpinājums –

 “Ko es zinu par Balviem?” skolas muzejā

  2024.gada februārī, atzīmējot Balvu pilsētas 96.dzimšanas dienu, Balvu Valsts ģimnāzijā notika gan klases, gan vēstures stundas, kurās tika padziļinātas zināšanas un izpratne par Balvu pilsētas vēsturi. Projektu dienās arī Balvu Novada muzeja darbinieki stāstīja par pilsētas vizuālajām izmaiņām, skolēni, aktīvi darbojoties,  atpazina dažādas ēkas un vietas.

Pilsētas dzimšanas dienai veltītais noslēguma pasākums notika 26.februārī Balvu Valsts ģimnāzijas muzejā, kur muzeja vadītāja, vēstures skolotāja Irēna Šaicāne atkal aicināja bijušos skolas kolēģus uz tikšanās (pirmā notika 2023.gada 27.novembrī) “Sarunas pēc plkst.13.00…” turpinājumu “Ko es zinu par Balviem?”.

Pēc dziesmas “Balvi – Latgales Ziemeļmeita” noklausīšanās muzeja vadītāja uzsvēra, kāpēc nozīmīga viņai šī tikšanās – prieks par atkal saredzēšanos ar kolēģiem, ar kuriem kopā strādāts daudzus gadus, kā arī pateicība par atbalstu un sadarbību Balvu vēstures pētīšanā un apkopošanā.

Klātesošie pārbaudīja zināšanas 10 testa jautājumos “Vai esi vērīgs Balvos?”.

Nelielas grūtības sagādāja jautājums par atjaunotās pareizticīgo baznīcas jumtu – vai tas zilā vai zaļā krāsā? Tomēr zaļā, bet kupoli – zilā.

Tad muzeja vadītāja, balstoties uz izpētītajiem arhīvu materiāliem, pastāstīja, kāpēc Balvu vēsturē nozīmīgs ir gan 7., gan 11., gan arī 25.februāris – datums, kad sāka darboties pilsētas pašvaldība, arī pirmie uzdevumi, kas tobrīd pilsētas dzīvē bija tik svarīgi un nozīmīgi: vidusskolas atvēršana, elektriskais apgaismojums, ielu bruģēšana un citi.

Pēc sarunām, dalīšanās atmiņās kolēģi noskaidroja, kādi ielu nosaukumi ir Balvos, saliekot tos pareizā secībā anagrammās. Mazāk dzirdētas bija Rudens, Līču, Mazā iela. Taču visinteresantākais šķita “Kādi Balvu veikali minēti?”,jo daudzu no tiem vairs nav, piemēram, “Siluets”, “Stils”, “Arka”, “Somdaris”, pat grūti bija atcerēties, kur tie savulaik atradās, lai gan nav pagājis nemaz tik daudz gadu.

Muzeja vadītāja apsolījās pēc gada izveidot  uzdevumu par Balvu tagadējiem veikaliem, izveidojot  anagrammas.

Skolotājs Ulriks Pozņaks skolas muzejam uzdāvināja savu iegūto bronzas medaļu šaha sacensībās, kas pirmo reizi notika Viļakas katoļu baznīcā 2023.gada 14.oktobrī, bet skolotājas Vilma Garanča un Lūcija Boldāne – fotogrāfijas par vidusskolas dzīves dažādajiem interesantajiem notikumiem.

Sarunu noslēgumā skolotāji teica, ka tikšanās laikā valdīja gaišums un jauka atmosfēra, ka papildināja zināšanas par pilsētu, ka ir labi KOPĀ BŪT. Paldies visiem, kas bija uz tikšanos skolas muzejā, lai parunātos un dalītos atmiņās par Balviem.

                                                                       Uz tikšanos atkal sarunu turpinājumā!

Šis ieraksts tika publicēts Nekategorizēts. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.