Mācību stunda par Satversmi Balvu Valsts ģimnāzijā

Valsts svētku nedēļā Balvu Valsts ģimnāzija iesaistījās Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas  kampaņā “Es, Tu un Satversme”, kas veltīta Satversmes simtgadei. Kampaņas ietvaros 9., 11., 12.klašu skolēni tikās ar Satversmes vēstnesi, Tieslietu ministru Jāni Bordānu un Tieslietu ministra padomnieku Imantu Krastiņu. Jaunieši ar interesi klausījās stāstījumu un ieguva papildus zināšanas par valstiskumu, par Satversmes tapšanas vēsturi un pamatvērtībām. Ministrs Bordāns dalījās arī savā profesionālajā jurista pieredzē. Jaunieši iesaistījās sarunā, uzdeva jautājumus un kā dāvanu saņēma grāmatas un pildspalvas ar Tieslietu ministrijas logo. Skola dāvinājumā saņēma Gunāra Astras grāmatu “Pēdējais vārds”.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiMācību stunda par Satversmi Balvu Valsts ģimnāzijā

Muzikāli izglītojoša programma Balvu Valsts ģimnāzijā

11.novembrī Balvu Valsts ģimnāzijā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzikāli izglītojoša programma “Latgales balsis stiprai Latvijai” kopā ar grupu “Baritoni”. Programma bija muzikāls stāsts par piederību skolai, novadam, valstij, par patriotismu, par dzimto vietu kā vērtību, par to, ka ikviens sapnis piepildās. Skolēni ieklausījās, dziedāja līdzi, bija gandarīti un ļoti atzinīgi novērtēja vienīgās puišu grupas “Baritoni” sniegumu. Tas bija iedvesmojoši, izglītojoši, skanīgi un emocionāli. Paldies mūziķiem par izcilo programmu, par atgādinājumu, ka jāmīl sava dzimtā vieta, ka dziesma ir spēks!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiMuzikāli izglītojoša programma Balvu Valsts ģimnāzijā

Balvu Valsts ģimnāzijā tika organizēts Eko (Vides) forums.

10. novembrī mūsu skolā – Balvu Valsts ģimnāzijā – tika organizēts Eko (Vides) forums. Ģimnāzijā jau šis pasākums ir noticis vairākkārt, taču šoreiz tika rakstīts projekts ‘’Caur vidi uz labāku dzīvi’’ caur projektu ‘’Nākotnes līderu akadēmija’’, ko finansē Dace Melbārde, un mūsu skolas 12.klases skolniecei Esmeraldai Trivolei pagājušajā mācību gadā bija iespēja prezentēt projekt ideju un mērķi, kas tika apstiprināts un bija pienācis brīdis pasākumu īstenot, atlika tikai darīt.

Pasākumā piedalījās aptuveni 40 skolēnu un skolotāju no Balvu novada skolām, proti, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Tilžas pamatskola, Stacijas pamatskola, Viduču pamatskola, Viļakas Valsts ģimnāzija, Eglaines pamatskola un komanda bija arī no Balvu Valsts ģimnāzijas un BVĢ Eko pulciņa dalībnieki.

Pasākuma mērķis bija likt saprast jauniešiem Balvu novadā kāpēc dzīvot dabai draudzīgāk, lai būtu veseli mēs paši un vesela planēta, kā arī, tuvojoties gada krāšņākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – iegūt idejas kā nepārspīleti un pēc iespējas dabai draudzīgāk nosvinēt šos svētkus ar dāvanām. Ievadā kaimiņskolas sagaidīja ar vegānu vafelēm, kuras cepa tur pat uz vietas, aktu zālē. Diskusijai tika uzrunāts Zaļās Villas kvartāla un Dabas Rezidences īpašnieks Andris Strapcāns. Caur Zoom platformu tika sniegta lekcija par sekojošiem jautājumiem – Kāpēc ir svarīgi dzīvot dabai draudzīgi, kur A. Strapcāns paskaidroja, ka cilvēki jau vien tāda pati daba ir un ja šo dabu arī mentāli un garīgi, ne tikai fiziski, rada neveselu, tad tieši tas pats notiek ar dabu – tā kļūst nevesela. A. Strapcāns ir liels dabas draugs un arī tā bija radusies uzņēmuma ideja, lai sakārtotu kādu Siguldas vietiņu un lai būtu, kur atpūsties vai rīkot dažādus pasākumus. Pēc pusdienu pauzes visus sagaidīja interesantākā daļa – darbnīcas, kurās skolēni izstāstīja un praktiski parādīja kā izveidot dabai draudzīgus Ziemassvētku rotājumus, piemēram, sodas- kartupeļu cietes masas eglīšu rotājumus, dāvanu papīru, kā arī praktiskas lietas – apgleznoja stikla burciņas, kas var būt kā trauks ievārījumiem, ogām, zupu sagatavēm, pildspalvu turētājam, pat krūzīte un puķu pods, ja vien pret to izturas gādīgi. Neskaitot vēl šīs darbnīcas bija arī sēklu papīra darbnīca, kur no vecām avīzēm izveidoja masu un sajaucot to ar sēklām, veidoja dažādas formiņas, kuras ierokot zemē, sajaucas ar to un izaug dažādi garšaugi.

‘’Es vēlētos teikt lielu paldies savai superīgajai komandai – skolotājai Ievai un Annijai, kuras man palīdzēja gatavoties lielajam pasākumam līdz vēlai nakts stundai un radoši izpaudās arī brīvdienās. Neizbēgami vēlos teikt paldies arī BVĢ skolas aktīvajiem jauniešiem  – Sindijai R., Sindijai S., Enijai, Sanijai, Anetei, Alisei, Guntrai, Laurai un citiem skolas darbiniekiem un jauniešiem.’’

(Esmeralda Trivole)

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiBalvu Valsts ģimnāzijā tika organizēts Eko (Vides) forums.

Sākot ar pavasari, BVĢ jaunieši piedalījās Kaunatas vidusskolas rīkotā projektā “Kaunata runā Eiropā!”

Mūsu skolas pārstāvji ir veiksmīgi piedalijūšies katrā projekta pasākumā, un mums ir patiess prieks, ka mēs bijām uzaicināti piedalīties šajā projektā! Mūsu skolēnu debatēšanas prasme ir ļoti attīstījusies, jo mēs ieguvām iespēju debatēt ar sākumā nepazīstamiem cilvēkiem par dažādiem tematiem, un noklausīties svarīgas, vērtīgas vieslektoru runas. Projekts ir savācis ļoti pozitīvu jauniešu komandas, ar kurām mēs esam sadraudzējušies un projekta laikā izveidojuši daudz patīkamu atmiņu! Īpaši patīkams bija noslēguma pasākums. Katrs projekta dalībnieks ieguva patīkamu balvu par dalību, ka arī tika apbalvoti labākie debatētāji –
no mūsu skolas, Guntra Gibala un Iļja Polis. Mūsu skolas komandas arī vadīja paraugdemonstrējumus ar Viļānu skolas komandām. Bija prieks projekta laikā veicināt savu pašizaugsmi, aizstāvot viedokli, ko nācās darīt, arī tādā gadījumā, ja tam nepiekriti, un uzvarēt par to viedokli. Mūsuprāt, šis projekts esot bijis vērtīgs, un iedvesmojoties ar šajā projektā apgūto mēs izveidojām savu debašu pulciņu skolā, un plānojam uzrakstīt līdzīgu debašu projektu. Liels paldies Kaunatas vidusskolas saimei par šī projekta organizēšanu un doto iespēju piedalīties projektā “Kaunata runā Eiropā!”
BVĢ debatētāju komanda.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiSākot ar pavasari, BVĢ jaunieši piedalījās Kaunatas vidusskolas rīkotā projektā “Kaunata runā Eiropā!”

Izglītojošs seminārs  “Mācīties darot!”Balvu Valsts ģimnāzijā.

       Balvu novada skolu direktori 9. novembrī viesojās Balvu Valsts ģimnāzijā, lai  piedalītos Balvu novada Izglītības pārvaldes un ģimnāzijas kopīgi rīkotajā seminārā “Mācīties darot!”, kura mērķis bija iestāžu vadītajiem nostiprināt stundu vērošanas prasmes. 

      Semināra sākumā IP vadītājas vietniece I.Kaļva prezentēja  stundu vērošanas metodiku,  rosināja  saskatīt dažādas iespējas, kā noteikt, vai stunda ir kvalitatīva, kas vērotājam jāsaskata, apmeklējot stundu, kā palīdzēt pedagogam, lai stunda ir efektīva.

       Savukārt BVĢ metodiķe V.Muldiņa dalījās praktiskā pieredzē par stundu vērošanas metodēm, vērošanas lapām, skolotāja stundas darba snieguma līmeņu aprakstiem, iegūto datu apkopošanu un analīzi, kas veicina skolas turpmāko attīstības vajadzību noteikšanu.

       Izglītības iestāžu vadītāji apmeklēja astoņas mācību stundas, kuras vadīja ģimnāzijas skolotāji. Semināra noslēgumā visi iestāžu vadītāji  sniedza atgriezenisko saiti gan par mācību stundās redzēto, gan par seminārā iegūtajām zināšanām. Atsauksmes bija labas. Paldies visiem par sadarbību!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiIzglītojošs seminārs  “Mācīties darot!”Balvu Valsts ģimnāzijā.

Ģimnāzijā viesojas robežsargi.

Septītajā novembrī, savā svētku dienā – Valsts robežsardzes 103. dibināšanas gadadienā-   Balvu Valsts ģimnāzijā viesojās Viļakas pārvaldes robežsargi. Kapteinis Aigars Cīrulis uzrunāja skolēnus, iepazīstināja ar robežsarga profesiju un pastāstīja par darba ikdienu. Skolēniem bija iespēja paskatīties un izmēģināt, kā tiek noņemti pirkstu nospiedumi un iedarbināt skaņu sirēnas.

      Neizpalika arī kinologu paraugdemonstrējumi ar dienesta suņiem. Bija interesanti vērot, kā suņi izpilda dažādus uzdevumus. Skolēni secināja, ka kinologa darbs ir ļoti interesants, bet grūts, jo ir jāpanāk, lai suns klausa un izpilda visas komandas.

Paldies robežsargiem par izglītojošo nodarbību!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiĢimnāzijā viesojas robežsargi.

Tehnoloģijas nāk palīgā vides idejām!

Bieži aizmirstam, ka labākās dāvanas un rotājumi nav tikai nopērkami, bet gan pašu rokām izlokāmi, izgriežami, salīmējami. Lai neatstātu aiz sevis tik lielus atkritumu kalnus, meklējot svētku sajūtu, meklējam lietas, kas pēc svētkiem atkal iekļautos atpakaļ vidē sadaloties. 

3D printeris joprojām izklausās moderni un inovatīvi, bet Balvu Valsts ģimnāzijā rītdiena ir šodien. Ekopulciņš, gatavojoties ekoskolu “Rīcības dienām”, kas visā Latvijā notiks no 07.11.-13.11 ar saukli “Mazas rīcības – liela ietekme”, izmēģināja dažādas videi draudzīgākas alternatīvas – vegāniskās vafeles, sēklu papīrs, vaska drāniņu izgatavošana un eglīšu rotājumu masa no pārtikas produktiem. Izmantojot iespēju personalizēt šīs radošās aktivitātes, sadarbojoties ar A. Stucku tapa 3D cepumu formiņas, ko izmantosim Ziemassvētku noskaņas radīšanai gan kopējā Ekoskolu pasākumā, kas pulcēs gandrīz visas Balvu novada, gan skolas noformējumā, gaidot gada sirsnīgākos svētkus.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiTehnoloģijas nāk palīgā vides idejām!

Karjeras izglītības stunda vidusskolēniem

         Pirmajā novembrī Balvu Valsts ģimnāzijas 11. un 12. klašu skolēniem notika tiešsaistes platformā Zoom attālinātais karjeras seminārs “Jaunietis darba tirgū”, ko organizēja  Prakse.lv. Semināra mērķis bija izglītot vidussskolēnus par nākotnes darba tirgus perspektīvām, kā arī palīdzēt izvēlēties sev piemērotu profesiju un izglītības iestādi, kur izvēlēto profesiju apgūt, iepazīstināt jauniešus ar darbā pieņemšanas procesu.

         Semināra vadītāja akcentēja, kā pareizi sagatavot CV, kāpēc ir jāraksta motivācijas vēstule, cik svarīgi ir sagatavoties darba intervijai, kā arī sniedza praktiskus padomus.

         Piedaloties interaktīvā aptaujā, skolēni atbildēja uz dažādiem ar karjeras veidošanu saistītiem jautājumiem.

         Jaunieši atzina, ka seminārs bija  motivējošs, izzinošs, saturēja daudz informācijas, kas būs ļoti noderīga nākotnē, kā arī uzzināja, kādas iespējas piedāvā portāls prakse.lv.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiKarjeras izglītības stunda vidusskolēniem

Karjeras nedēļa Balvu Valsts ģimnāzijā

No 17.-19.oktobrim Latvijas mācību iestādēs nu jau desmito gadu pēc kārtas norisinājās Karjeras nedēļa. Šogad tā tika virzīta jauniešu uzņēmējspēju apzināšanai un attīstīšanai veiksmīgas nākotnes  karjeras veidošanā, ar nedēļas saukli ‘’Uzņemējspējas –tavas superspējas!”  Arī BVĢ jaunieši piedalījās Karjeras nedēļas aktivitātēs. Katrā klasē nedēļas laikā notika iedvesmojoša un izglītojoša mācībstunda- “Atklāj savas superspējas.” 7.-9.kl.audzēkņiem un “Iepazīsti savas superspējas un izmanto tās.”     10.-12.kl.audzēkņiem .

   Ceturtdien vidusskolas jaunieši piedalījās tiešsaistes diskusijā par skolas un ārpusskolas  aktivitāšu nozīmi spēju attīstībā nākotnes karjeras veidošanai. Tika runāts par  nākotnes profesijās aktuālākajām spējām, prasmēm un kompetencēm, veikts salīdzinājums ar pašreiz pieprasītajiem speciālistiem un darba vidē augstāk novērtētajām darbinieku spējām un prasmēm.

   Tās pašas dienas vakarā arī vecāki un ģimenes locekļi varēja izmantot iespēju lai piedalītos tiešsaistes diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas”. Sarunu par bērnu un jauniešu stipro pušu atpazīšanu – ko var darīt vecāki, kā aizņemtajā ikdienā saprast, kādas ir bērna intereses un spēcīgās puses, un kā tās var tikt attīstītas vadīja ētera personība un četru bērnu tēvs Ansis Bogustovs.

  Bet visu 9. klašu audzēkņi trešdien tikās ar skolas absolventu, uzņēmēju Edgaru Kaļvu, kas jauniešiem izstāstīja par savu karjeras ceļu un dalījās ar dzīvē gūtajām atziņām. Jauniešiem bija iespēja arī intervēt uzņēmēju, kā rezultātā izveidot radošo darbu, attēlojot tajā, viņuprāt, spilgtāko Edgara uzņēmējspēju un ar šo darbu piedalīties konkursā. 

    Karjeras nedēļas aktivitātes rosināja jauniešus apzināties, ka uzņēmējspējas nav tikai spējas un prasmes radīt un vadīt uzņēmumu. Tās ir zināšanu, prasmju, attieksmes un rakstura īpašību kopums, kas nepieciešams veiksmīgas karjeras veidošanā. Uzņēmējspējas var attīstīt skolā vai ārpusskolas nodarbībās, un tās noderēs gan ikdienas situācijās, gan tavā nākotnes profesijā.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiKarjeras nedēļa Balvu Valsts ģimnāzijā

Skolēnu pašpārvaldes jaunā prezidente

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiSkolēnu pašpārvaldes jaunā prezidente