Debatēt, lai mācītos!

3. decembrī biedrība “Debašu centrs”, kas koordinē Latvijas debašu kustību skolēniem visā Latvijā, pulcināja Latvijas skolas uz turnīru, kur jaunieši tiešsaistes formātā sprieda un debatēja par to, vai zoodārzus būtu jāaizliedz (pamatskolas posmā,) un, vai mācību gadu vajadzētu pagarināt (vidusskolas posmā). Debates norisinājās gan latviešu, gan angļu valodās, jauniešiem sacenšoties vairāk kā divdesmit visu Latvijas reģionu skolu komandu konkurencē.

Latgales reģiona debašu centru un Balvu Valsts ģimnāzijas Debašu pulciņu pārstāvēja 9.a klases skolēnu komanda – Iļja Polis, Alīna Žogota un Nadīna Līva Logina.

Debatēs gāja karsti un viedokļu apmaiņa sita augstu vilni – iemesli, avoti, jautājumi utt. Pašu jauniešu prāt – viennozīmīgi jēgpilni, arī aizraujoši pavadīts sestdienas rīta cēliens, gūta jauna pieredze, pilnveidotas kritiskās domāšanas un argumentētas runas prasmes, kā arī gūta iedvesma pieņemt jaunus izaicinājumus debašu turnīros nākotnē.

APSVEICAM un LEPOJAMIES ar mūsu komandu, un it īpaši ar Iļju Poli un Alīnu Žogotu kā turnīra labākajam runātājiem pamatskolas grupā!

 Debašu pulciņa vadītāja Inga Vanaga

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiDebatēt, lai mācītos!

“Cits Bazārs”

Šī gada 3.decembrī Balvu Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmums “ZaLu” piedalījās Vislatvijas skolēnu mācību uzņēmumu konkursā “Cits Bazārs”,
kuru rīkoja Junior Achievement Latvija, pasākums notika Rīgā TC Domina.
SMU vada Anete Zakarīte un Līva Lukste, uzņēmumu konsultē sk. Vineta Muzaļevska.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgti“Cits Bazārs”

Lepojamies

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiLepojamies

Mīļrīts Balvu Valsts ģimnāzijā

Pirmdien skolas aktu zālē pulcējās skolēni, skolotāji, tehniskie darbinieki un vecāki, lai kopā iedegtu pirmo Adventes svecīti🕯️skolas vainagā. Jaunieši omulīgi iekārtojās uz līdzpaņemtajiem spilventiņiem un klausījās skolotājas Dainas lasīto pasaku par cilvēku un viņa sirdi.

Gaismas tēlā iejutās skolotājas Līgas Morozas – Ušackas deju studijas meitenes, kas ar lirisku priekšnesumu radīja patiesi gaišu noskaņu.

Šajā dienā ģimnāzijā ciemojās Viļakas Romas katoļu draudzes prāvests Guntars Skutels, lai kopā svinētu Ziemassvētku gaidīšanas laika sākšanos. Viņš ar mums runāja par šķietamo un patieso laimes sajūtu. Par ģimeni un garīgajām vērtībām kā laimes avotu, par sirdsapziņu un cilvēka dvēseli, kas ilgojas pēc patiesas Gaismas.

Pasākuma noslēgumā ikviens, kas vēlējās, iededza sveci pie lielā Adventes vainaga, lai simboliski nestu gaismu tālāk pasaulē. Lai gaišs, sirdssilts un svētīgs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!🤍

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiMīļrīts Balvu Valsts ģimnāzijā

Skolu Muzeju biedrības (SMB) konference 2022.gada 26.novembrī

  2022.gada 26.novembrī Rīgā, LU Mazajā aulā skolu muzeju vadītāji pulcējās uz skolu Muzeju biedrības konferenci “No pagātnes uz nākotni”, kas bija veltīta SMB 110.gadadienai.

Arī Balvu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, skolas muzeja vadītāja Irēna Šaicāne piedalījās šajā konferencē.

Konferences sākumā sirsnīgus ievadvārdus un prieku par tikšanos klātienē pauda SMB vadītāja, Valmieras Valsts ģimnāzijas skolas muzeja vadītāja Ineta Amoliņa, svētku sveiciens tika saņemts no VISC pārstāves, Neformālās izglītības departamenta direktores Agras Bērziņas.

 LU emeritētais profesors Aīda Krūze pastāstīja, kā gadu laikā attīstījusies sadarbība starp  LU un SMB, bet  Okupācijas muzeja biedrības biedrs Valters Nollendorfs dalījās atmiņās, kā no idejas līdz realizācijai tapa “Latvijas Okupācijas muzeja Nākotnes nama stāsts”. Konferences dalībnieki ar interesi  noklausījās Latviešu kopības Vācijas padomes priekšsēdes Aijas Ebdenas stāstu par Minsteres Latviešu ģimnāziju un tās absolventiem. Viņa stāstīja, kā rītā, ejot uz konferenci, pa ceļam sasveicinājusies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, kurš vienu gadu mācījies Minsteres Latviešu ģimnāzijā, uzsvēra, ka arī Valsts prezidents Egils Levits ir šīs ģimnāzijas absolvents.

Arī SMB vadītāja stāstīja par biedrības darbu, rādīja dažu skolu muzeju pieredzes stāstus, tai skaitā, arī Irēnas Šaicānes Covid-19 apstākļos vadīto stundu “Balvu Valsts ģimnāzija pirmajā desmitgadē (1930 -1940)” skolas muzejā, 2020.gada februārī, kad ģimnāzija atzīmēja 90.gadadienu.

Pirmo reizi notika arī apbalvojuma “Goda muzejnieks” pasniegšana 10 cilvēkiem, kuri daudz darījuši Muzeju biedrības atjaunošanā, darbības popularizēšanā, kā arī savu skolas muzeju darbības nodrošināšanā, skolu vēstures pētniecībā un sadarbībā ar sabiedrību.

Arī Balvu Valsts ģimnāzijas skolas muzeja vadītāja Irēna Šaicāne saņēma šo goda muzejnieka apbalvojumu. Katram apbalvojuma saņēmējam tika veltīti zīmīgi vārdi par viņu ieguldīto darbu Skolu muzeju biedrības atjaunošanā un darbībā. Skolotājai Irēnai, saņemot apbalvojumu, tika nolasīti šādi vārdi:

  • Vērtīgas ir tās domas, kas lauž pašu domātāju, tātad, pārveido ierasto gājumu. Lauzt savu dzīvi drīkst tik, lai tā vestu uz pilnveidošanos, uz jaunu apvārsni. Ja tu spēj to darīt, tad esi stiprs cilvēks. Lai dzīve būtu radoša, tai jābūt mainīgai. Nebaidies domāt domas, kas lauž tevi pušu! Tās ieved augstākajā attīstības pakāpē. Tā jau ir uzvara. Bet domāt ir jāmācās.
Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiSkolu Muzeju biedrības (SMB) konference 2022.gada 26.novembrī

Mācību stunda par Satversmi Balvu Valsts ģimnāzijā

Valsts svētku nedēļā Balvu Valsts ģimnāzija iesaistījās Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas  kampaņā “Es, Tu un Satversme”, kas veltīta Satversmes simtgadei. Kampaņas ietvaros 9., 11., 12.klašu skolēni tikās ar Satversmes vēstnesi, Tieslietu ministru Jāni Bordānu un Tieslietu ministra padomnieku Imantu Krastiņu. Jaunieši ar interesi klausījās stāstījumu un ieguva papildus zināšanas par valstiskumu, par Satversmes tapšanas vēsturi un pamatvērtībām. Ministrs Bordāns dalījās arī savā profesionālajā jurista pieredzē. Jaunieši iesaistījās sarunā, uzdeva jautājumus un kā dāvanu saņēma grāmatas un pildspalvas ar Tieslietu ministrijas logo. Skola dāvinājumā saņēma Gunāra Astras grāmatu “Pēdējais vārds”.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiMācību stunda par Satversmi Balvu Valsts ģimnāzijā

Muzikāli izglītojoša programma Balvu Valsts ģimnāzijā

11.novembrī Balvu Valsts ģimnāzijā kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika muzikāli izglītojoša programma “Latgales balsis stiprai Latvijai” kopā ar grupu “Baritoni”. Programma bija muzikāls stāsts par piederību skolai, novadam, valstij, par patriotismu, par dzimto vietu kā vērtību, par to, ka ikviens sapnis piepildās. Skolēni ieklausījās, dziedāja līdzi, bija gandarīti un ļoti atzinīgi novērtēja vienīgās puišu grupas “Baritoni” sniegumu. Tas bija iedvesmojoši, izglītojoši, skanīgi un emocionāli. Paldies mūziķiem par izcilo programmu, par atgādinājumu, ka jāmīl sava dzimtā vieta, ka dziesma ir spēks!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiMuzikāli izglītojoša programma Balvu Valsts ģimnāzijā

Balvu Valsts ģimnāzijā tika organizēts Eko (Vides) forums.

10. novembrī mūsu skolā – Balvu Valsts ģimnāzijā – tika organizēts Eko (Vides) forums. Ģimnāzijā jau šis pasākums ir noticis vairākkārt, taču šoreiz tika rakstīts projekts ‘’Caur vidi uz labāku dzīvi’’ caur projektu ‘’Nākotnes līderu akadēmija’’, ko finansē Dace Melbārde, un mūsu skolas 12.klases skolniecei Esmeraldai Trivolei pagājušajā mācību gadā bija iespēja prezentēt projekt ideju un mērķi, kas tika apstiprināts un bija pienācis brīdis pasākumu īstenot, atlika tikai darīt.

Pasākumā piedalījās aptuveni 40 skolēnu un skolotāju no Balvu novada skolām, proti, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Tilžas pamatskola, Stacijas pamatskola, Viduču pamatskola, Viļakas Valsts ģimnāzija, Eglaines pamatskola un komanda bija arī no Balvu Valsts ģimnāzijas un BVĢ Eko pulciņa dalībnieki.

Pasākuma mērķis bija likt saprast jauniešiem Balvu novadā kāpēc dzīvot dabai draudzīgāk, lai būtu veseli mēs paši un vesela planēta, kā arī, tuvojoties gada krāšņākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem – iegūt idejas kā nepārspīleti un pēc iespējas dabai draudzīgāk nosvinēt šos svētkus ar dāvanām. Ievadā kaimiņskolas sagaidīja ar vegānu vafelēm, kuras cepa tur pat uz vietas, aktu zālē. Diskusijai tika uzrunāts Zaļās Villas kvartāla un Dabas Rezidences īpašnieks Andris Strapcāns. Caur Zoom platformu tika sniegta lekcija par sekojošiem jautājumiem – Kāpēc ir svarīgi dzīvot dabai draudzīgi, kur A. Strapcāns paskaidroja, ka cilvēki jau vien tāda pati daba ir un ja šo dabu arī mentāli un garīgi, ne tikai fiziski, rada neveselu, tad tieši tas pats notiek ar dabu – tā kļūst nevesela. A. Strapcāns ir liels dabas draugs un arī tā bija radusies uzņēmuma ideja, lai sakārtotu kādu Siguldas vietiņu un lai būtu, kur atpūsties vai rīkot dažādus pasākumus. Pēc pusdienu pauzes visus sagaidīja interesantākā daļa – darbnīcas, kurās skolēni izstāstīja un praktiski parādīja kā izveidot dabai draudzīgus Ziemassvētku rotājumus, piemēram, sodas- kartupeļu cietes masas eglīšu rotājumus, dāvanu papīru, kā arī praktiskas lietas – apgleznoja stikla burciņas, kas var būt kā trauks ievārījumiem, ogām, zupu sagatavēm, pildspalvu turētājam, pat krūzīte un puķu pods, ja vien pret to izturas gādīgi. Neskaitot vēl šīs darbnīcas bija arī sēklu papīra darbnīca, kur no vecām avīzēm izveidoja masu un sajaucot to ar sēklām, veidoja dažādas formiņas, kuras ierokot zemē, sajaucas ar to un izaug dažādi garšaugi.

‘’Es vēlētos teikt lielu paldies savai superīgajai komandai – skolotājai Ievai un Annijai, kuras man palīdzēja gatavoties lielajam pasākumam līdz vēlai nakts stundai un radoši izpaudās arī brīvdienās. Neizbēgami vēlos teikt paldies arī BVĢ skolas aktīvajiem jauniešiem  – Sindijai R., Sindijai S., Enijai, Sanijai, Anetei, Alisei, Guntrai, Laurai un citiem skolas darbiniekiem un jauniešiem.’’

(Esmeralda Trivole)

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiBalvu Valsts ģimnāzijā tika organizēts Eko (Vides) forums.

Sākot ar pavasari, BVĢ jaunieši piedalījās Kaunatas vidusskolas rīkotā projektā “Kaunata runā Eiropā!”

Mūsu skolas pārstāvji ir veiksmīgi piedalijūšies katrā projekta pasākumā, un mums ir patiess prieks, ka mēs bijām uzaicināti piedalīties šajā projektā! Mūsu skolēnu debatēšanas prasme ir ļoti attīstījusies, jo mēs ieguvām iespēju debatēt ar sākumā nepazīstamiem cilvēkiem par dažādiem tematiem, un noklausīties svarīgas, vērtīgas vieslektoru runas. Projekts ir savācis ļoti pozitīvu jauniešu komandas, ar kurām mēs esam sadraudzējušies un projekta laikā izveidojuši daudz patīkamu atmiņu! Īpaši patīkams bija noslēguma pasākums. Katrs projekta dalībnieks ieguva patīkamu balvu par dalību, ka arī tika apbalvoti labākie debatētāji –
no mūsu skolas, Guntra Gibala un Iļja Polis. Mūsu skolas komandas arī vadīja paraugdemonstrējumus ar Viļānu skolas komandām. Bija prieks projekta laikā veicināt savu pašizaugsmi, aizstāvot viedokli, ko nācās darīt, arī tādā gadījumā, ja tam nepiekriti, un uzvarēt par to viedokli. Mūsuprāt, šis projekts esot bijis vērtīgs, un iedvesmojoties ar šajā projektā apgūto mēs izveidojām savu debašu pulciņu skolā, un plānojam uzrakstīt līdzīgu debašu projektu. Liels paldies Kaunatas vidusskolas saimei par šī projekta organizēšanu un doto iespēju piedalīties projektā “Kaunata runā Eiropā!”
BVĢ debatētāju komanda.

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiSākot ar pavasari, BVĢ jaunieši piedalījās Kaunatas vidusskolas rīkotā projektā “Kaunata runā Eiropā!”

Izglītojošs seminārs  “Mācīties darot!”Balvu Valsts ģimnāzijā.

       Balvu novada skolu direktori 9. novembrī viesojās Balvu Valsts ģimnāzijā, lai  piedalītos Balvu novada Izglītības pārvaldes un ģimnāzijas kopīgi rīkotajā seminārā “Mācīties darot!”, kura mērķis bija iestāžu vadītajiem nostiprināt stundu vērošanas prasmes. 

      Semināra sākumā IP vadītājas vietniece I.Kaļva prezentēja  stundu vērošanas metodiku,  rosināja  saskatīt dažādas iespējas, kā noteikt, vai stunda ir kvalitatīva, kas vērotājam jāsaskata, apmeklējot stundu, kā palīdzēt pedagogam, lai stunda ir efektīva.

       Savukārt BVĢ metodiķe V.Muldiņa dalījās praktiskā pieredzē par stundu vērošanas metodēm, vērošanas lapām, skolotāja stundas darba snieguma līmeņu aprakstiem, iegūto datu apkopošanu un analīzi, kas veicina skolas turpmāko attīstības vajadzību noteikšanu.

       Izglītības iestāžu vadītāji apmeklēja astoņas mācību stundas, kuras vadīja ģimnāzijas skolotāji. Semināra noslēgumā visi iestāžu vadītāji  sniedza atgriezenisko saiti gan par mācību stundās redzēto, gan par seminārā iegūtajām zināšanām. Atsauksmes bija labas. Paldies visiem par sadarbību!

Publicēts iekš Nekategorizēts | Komentāri ir izslēgtiIzglītojošs seminārs  “Mācīties darot!”Balvu Valsts ģimnāzijā.